O mnie

Nazywam się piotr Cygan

Wierzę, że niemal wszystko o czym marzysz, możesz osiągnąć – tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie osiągalne. Nikt nie jest w stanie zreplikować Twojego pomysłu na życie, bo dzięki swoim życiowym doświadczeniom dokonujesz unikalnych wyborów.

Marząc, korzystasz z często niedocenianej i trywializowanej wyobraźni, fundamentalnego, mentalnego narzędzia, z którym rodzi się każdy człowiek. Narzędzia do kreowania swojej własnej rzeczywistości. Zwykle nie mamy dostępu do wrodzonej umiejętności pełnego, twórczego wykorzystania go w sposób świadomy, więc często ograniczamy się do marzeń bez realnej akcji, wartości czy głębszego znaczenia.

Ulegamy silnemu wpływowi najbliższego otoczenia, które mówi nam raczej czego nie możemy osiągnąć, zamiast to co jest możliwe. Nikt nie uczy w szkołach jak zostać architektem swojego życia, rzadko przekazują tę umiejętność rodzice, dlatego większość z nas podąża za kreacją tych, którzy potrafią to robić…


Skąd u mnie to podejście

25 lat temu runął mój świat. Miałem bardzo ograniczony wpływ na sytuację, w której się znalazłem. Trwała wiele kolejnych lat do momentu, w którym pewnej nieprzespanej nocy uświadomiłem sobie moje położenie oraz konsekwencje pozostawania w tamtej sytuacji. To właśnie wtedy zadałem sobie kluczowe dla mnie pytanie: Czy tak jak jest teraz ma być do końca mojego życia?
To było dla mnie jak przebudzenie ze snu. Spotkanie oko w oko z prawdziwym sobą. Nigdy nie czułem głębszego uczucia teraźniejszości, bycia. Zrozumiałem, że w życiu chodzi o znacznie więcej.  Że ja mogę więcej, a przede wszystkim, że nikt za mnie tego nie zrobi.

To był pierwszy ważny punkt zwrotny w moim życiu. Zdecydowałem o radykalnej zmianie. Zrozumiałem, że jeśli mam osiągnąć ten cel, konieczne jest żebym stał się osobą, którą zawsze chciałem być – tą osobą ze swoich marzeń. Kluczowe było zrozumienie, że mogę to zrobić, to dla mnie osiągalne oraz wcielenie w życie świadomie skonstruowanego planu i konsekwentne realizowanie go poprzez działanie.

Świadoma decyzja i rozwój osobisty, doprowadziły mnie do miejsca, z którego mogę powiedzieć, że żyję życiem swoich marzeń, choć zaczynałem praktycznie z niczym. Żaden łut szczęścia a zbiór decyzji wynikający z tego gdzie chcę być i kim chcę się stać. Dziś jestem szczęśliwym tatą i mężem. Razem z żoną dowodzimy rodzinną firmą i dzielimy jeszcze wiele pasji.

Moje ostatnie kilkanaście lat to setki godzin na europejskich salach szkoleniowych, własne procesy terapeutyczne i coachingowe, i dziesiątki tysięcy złotych wydanych na studia, certyfikowane szkolenia i metody samodoskonalenia. Wszystko, by wnieść jak największą wartość do życia innych ludzi.

Dzięki temu mogę przywitać Cię na tej stronie jako:

Dyplomowany coach profesjonalny
Master Coach NLP i Trener NLP
Master Time Line Therapy™
Praktyk terapii manualnej ACCESS Bars® i ACCESS FaceLift®
Trener rozwoju osobistego

Co więcej, mam zdanie, że edukacja jest rodzajem środka transportu, a ponieważ uczymy się całe życie, warto podróżować tym, który wiezie nas tam gdzie chcemy.


Dlaczego coach, terapeuta?

Ze skomplikowanych doświadczeń życiowych zrodziła się wewnętrzna moc, która pozwala mi lepiej rozumieć ludzi i wspierać ich w dostępie do swoich naturalnych zasobów. Od niemal 10 lat asystuję w drodze do celów, namierzaniu i usuwaniu przeszkód, które napotykają moi klienci. Z pasją pomagam spełniać marzenia, jednocześnie spełniając swoje. Z pasją wspieram w drodze, którą sam przeszedłem i którą sam nadal podążam 🙂

Dzisiaj inspiruję do życia na wyższym poziomie świadomości, prowadzę do życia wysokiej jakości. Razem z klientami budujemy mosty między tym, kim są teraz, a tym, kim chcą być.

Ale mała uwaga!

Nie jestem dżinem, który wyczaruje życie Twoich marzeń ale mam w ręku kilka narzędzi i rozwiązań, które pomogą Ci zauważyć pewne aspekty, których być może do tej pory nie widziałeś, jednak gdy im się dokładnie przyjrzysz odkryjesz siebie na nowo.

Kreowanie własnej rzeczywistości to spełnianie marzeń. Jako coach i terapeuta prowadzę Cię przez most między marzeniami i rzeczywistością, a po drugiej stronie radzisz już sobie sam z sukcesem!

Możesz mi zaufać, sam przez niego przeszedłem i piszę do Ciebie z drugiej strony 🙂

wszechstronność, holizm i integracja

więcej niż Coach

Całościowe i wszechstronne podejście

Patrzę na klientów uwzględniając wszystkie obszary ich życia, bo są ze sobą powiązane i wpływają wzajemnie na siebie. Nie interesuje mnie powierzchowność. Choć preferuję metody szybkie
i gładkie, zależy mi na dotarciu do głównej przyczyny występowania problemu - ona gwarantuje trwałą
i skuteczną zmianę.

Zrozumienie kontekstu

Otoczenie ma znaczący wpływ na każdą jednostkę.
Biorę pod uwagę środowisko, kulturę, relacje społeczne i inne czynniki, które wpływają na życie klienta.

Indywidualność

Każdy jest inny. Ma swoje unikatowe cele, wartości, przekonania, historię i potrzeby. Moje podejście jest dostosowane do konkretnych wymagań i sytuacji, w której znajduje się klient. Dotyczy to także doboru metod i narzędzi, z których korzystam jako coach.

Równowaga i harmonia

Dążę do wspierania klientów w osiąganiu równowagi i harmonii we wszystkich aspektach życia. Pomagam im integrować różne sfery życia w sposób, który sprzyja ich dobrostanowi i spełnieniu.

Paleta narzędzi i metod

W swojej pracy korzystam z wielu nurtów, podejść, technik i perspektyw, które zdobyłem podczas mojego wieloletniego procesu uczenia się umiejętności coachingu i terapii.

Mój nieustanny rozwój

Nieustannie uczę się, rozwijam i poszerzam swoje horyzonty w różnych obszarach życia.

Moją pasją jest dążenie do zrozumienia naszej egzystencji na tej Planecie, naszych wzajemnych relacji ale także naszych indywidualnych powodów, dla których na niej się rodzimy. Chciałbym przełożyć to na pomoc ludzkości w rozwoju.

Time Line Therapy™

Jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi jakimi się posługuję w swojej pracy jest Time Line Therapy™, której twórcą jest Dr Tad James. Od 10 lat jestem licencjonowanym certyfikowanym terapeutą tej metody. TLT jest główną techniką interwencyjną procesu Break Through Session™. Procesy terapeutyczne prowadzę zarówno w sesjach indywidualnych ale także na salach szkoleniowych jako asystent trenera wspierając w rozwoju nowych Praktyków i Masterów.

Testimoniale

Inni O mnie

Wybrane certyfikaty