O mnie

Drogi Czytelniku,

Gdybyś zapytał mnie kim jestem, powiedziałbym Ci, że przede wszystkim człowiekiem. Człowiekiem który spełnia się w kilku życiowych rolach – taty, męża, przedsiębiorcy, szefa – stara się te role utrzymywać w harmonii i jak najczęściej na poziomie uważnej świadomości 🙂  To dla mnie najważniejsze. Kiedy uświadamiam sobie jak wiele dzięki temu mam, czuję się człowiekiem kompletnym, szczęśliwym i spełnionym.
Razem z żoną prowadzimy firmę, która produkuje zdrowe i naturalne akcesoria do spania, relaksu, jogi i medytacji.

Nie zawsze byłem spełniony i szczęśliwy…

Ponad 20 lat temu zaczął się bardzo trudny okres mojego życia. Z tamtej perspektywy, pomijając niektóre aspekty, dramatyczny i wymagający. Trwał do wyraźnego momentu, w którym uświadomiłem sobie swoje położenie oraz konsekwencje pozostawania w tamtej sytuacji. Czułem wewnętrznie, że w życiu chodzi o znacznie więcej. Że ja mogę więcej. To wtedy zdecydowałem o radykalnej zmianie i  budowaniu życia swoich marzeń. Zrozumiałem, że jeśli mam osiągnąć ten cel, muszę stać się osobą, którą chcę być. Świadoma decyzja i praca nad sobą – stosy przeczytanych książek, rozmaite szkolenia – doprowadziły mnie do miejsca, z którego mogę powiedzieć, że odniosłem osobisty sukces.

Od tamtego czasu robię wszystko co w mojej mocy, by prowadzić swoje życie w pełni świadomie, uważnie i odpowiedzialnie. Z trudnych życiowych doświadczeń zrodziła się wewnętrzna moc, siła duchowa, która pozwala mi lepiej rozumieć ludzi i pomagać innym podnosić poziom ich świadomości.

Pasja

Moją pasją od lat jest przekazywanie informacji, czego jednym z pierwszych owoców było tworzenie wydawnictw internetowych. Najwięcej radości sprawia mi dzisiaj jednak publiczne przemawianie, podcasting i prowadzenie szkoleń. Te formy pracy z informacją są obszarem mojego intensywnego rozwoju od kilku lat. Chętnie pomagam też rozwijać się innym lub odnajdywać rozwiązania rozmaitych problemów poprzez indywidualne spotkania mentoringowe i coachingowe.

Misja

Moją misją jest inspirowanie ludzi do życia na wyższym poziomie świadomości, w którym zaczynają dostrzegać sens i kreują je według swoich wyobrażeń w oparciu o życiowy cel, odwagę i wiarę w siebie.

Ulubione cytaty, które mnie inspirują

Niektóre cytaty są dla mnie drogowskazem. Inne pochodzą z miejsca, do którego chcę dojść. Inne mówią mi gdzie jestem i co mogę zmienić. Lubię je czytać i analizować. Inspirują i często wzywają mnie do działania. Być może Ty znajdziesz tutaj coś dla siebie.

„Imagination is everything. It is the preview of life’s coming attractions.” ~Albert Einstein

„Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma – which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of other’s opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.” ~Steve Jobs

„Life is a school where you learn how to remember what your soul already knows” ~ Source Unknown

„If you want to make your dreams come true, the first thing you have to do is wake up.” ~J.M. Power

„Miałem ukrytego wroga. Gdziekolwiek poszedłem, podążał za mną i mieszał mi szyki. Krzyżował moje plany, udaremniał dążenia, hamował rozwój. Odważnie wzywałem go by się ujawnił.
Gdy chciałem się poświęcić wzniosłym celom, brutalnie mnie powstrzymywał. Pewnej nocy chwyciłem go wreszcie i zerwałem mu maskę. Spojrzałem mu w twarz i zdrętwiałem… To byłem ja.”
 ~ J.C. Maxwell

„Gdy człowiek podejmuje już decyzję, to trochę tak, jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawet nie śniło, w chwili gdy ją podejmował” ~ Coelho

„Bądź sobą; wszyscy inni są już zajęci” ~Oscar Wilde

„Ludzie nie są więźniami losu, a jedynie więźniami swoich własnych umysłów.” ~ Franklin D. Roosevelt

„Umysł ludzki jest w stanie zrobić wszystko, by uwierzyć w cokolwiek poza prawdą, że może istnieć coś, czego nie da się wyjaśnić… coś niezupełnie normalnego. Coś paranormalnego.” ~ Meg Cabot

„Fajnie jest być idiotą, zwłaszcza kiedy nikt nie patrzy.” ~Forrest Gump

„Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz.”

„Mama mawiała: „Aby ruszyć naprzód, trzeba zapomnieć o przeszłości.”

„Płyń z prądem i gdy cię będzie unosił, leciutko mu pomagaj, omijaj rafy, walcz z mrokiem i nigdy, nigdy się nie poddawaj.”   ~Forrest Gump

„Dbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, w którym musisz żyć.” ~ Jim Rohn